Sosyo Sapien

Yeni Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş kimdir
Sapien / Gündem
7 ay önce

Yeni Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş kimdir

Cumhurbaşkanlığı Resmi Gazete'de yayınladığı atama kararıyla Emniyet Genel Müdürlüğü Görevine Şırnak Valisi Mehmet Aktaş'ı atadığını duyurdu.Peki yeni Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş Kimdir?
Mehmet Aktaş,1968 yılı Elazığ doğumlu.İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun olan Mehmet Aktaş,1994 yılında girdiği sınavı kazanarak Malatya Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı.Adaylık sürecinde İngiltere'de dil ve İngiliz Yönetim Sistemi üzerine 8 aylık eğitim alan Mehmet Aktaş,Aksaray-Gülağaç, Malatya-Kuluncak, Muş-Hasköy, Düzce-Cumayeri ve Rize-Çayeli ilçelerinde Kaymakamlık yaptı.
2010-2014 yılları arasında İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü'nde sırasıyla Şube Müdürü, Daire Başkanlığı ve Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.
2014 yılında İçişleri Bakanlığı İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanlığı görevine getirilen Aktaş,2016 yılında Karabük valiliğine atandı.
Son olarak 2017 yılında Şırnak Valiliği görevine atanan Mehmet Aktaş,içişleri bakanlığından yapılan açıklamaya göre Cumhurbaşkanlığı tarafından Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararı ile Emniyet Genel Müdürlüğü Görevine getirildi

undefined
6 -2Yanıtlar(0)