Sosyo Sapien

Satranç turnuvasında hile yapan adam
Waytçaklıtmoka / Gündem
8 ay önce

Satranç turnuvasında hile yapan adam

Igors Rausis,son dönemlerde satranç dünyasının hayranlıkla izlediği isimlerden biriydi.Onu özel kılan,bu zamana kadar satrançta büyük başarılar alamazken 50 yaşından sonra satranç turnuvalarında rakiplerini ezip geçmesiydi.Fakat Igors Rausis'in aslında bir sahtekar olduğu,maç sırasında tuvalete giderek cep telefonundaki satranç yazılımından kopya çektiği anlaşıldı.İçeriye cep telefonu sokmanın yasak olduğu satranç turnuvalarına bacağına sardığı bezin içinde telefon getiren Rausis'in tuvalette fotoğrafının çekilmesi üzerine turnuvadan men edildi.Kendisi de konuyla ilgili “Resmen deli gibi davrandım. Oyunlar sırasında telefonumu kullandığımı itiraf ediyorum. Başka ne diyebilirim ki” şeklinde açıklamada bulundu.
Bu arada turnuvanın ödülü 1000 dolarmış.Bin dolar için değer miydi be adam!

undefined
5 0Yanıtlar(3)
meverest / 8 ay önce

45 yıllık satranç oyuncuyum bu haberle bir kaç yaşıma birden bastım, bu şekilde galip gelmenin hiç bir zevki olmaz ki...

2 0
simgeniz / 8 ay önce

Satranç turnuvasında sıçan adam

2 0
mega56 / 8 ay önce

Vur,kır,parçala kazan anlayışının bir tezahürü olmuş.Satranç oynuyorsun be adam ,aslında sadece kendini kandırmış olacaktın.Bir de şunu anla artık her yerde göz önündesin (göz altında) hani şu 1984 mevzuu.Okumadın mı yoksa?

8 0
Waytçaklıtmoka / 8 ay önce

Makyavelist satranç oyuncusu :D

0 0