Sosyo Sapien

Almanyada yaşamaya özenmemek için sebepler
düşünenyaprak / Kültür Sanat
8 ay önce

Almanyada yaşamaya özenmemek için sebepler

Almanyanın başkenti Berlinde geçirdiğim 4 gün üzerine size görüşlerimi aktarmak istedim.4 günde ne anlayacaksın demeyin,yeterli oluyor.
İşte bir İstanbullu olarak Almanyada yaşamaya özenmemek için derlediğim sebepler:
1-)Hava karardıktan sonra her köşe başında alenen esrar içiliyor.Ve yürürken 15 dakikada bir uyuşturucu satıcıları size çeşitli sentetik maddeler teklif ediyorlar.(Gündüz vakti metro beklerken yanıma sokulup kokain teklif edenler oldu)
2-)Uzun mesafe ulaşımda iyi olabilir,ulaşım araçları da iyi fakat şehiriçi kısa mesafelerde en yakın yere bile bir kaç aktarmada gidiyorsunuz ve minibüs olayı olmadığından otobüs beklemek yerine yarım saatlik yürüyüşler yapmak zorundasınız
3-)Homofobik değilim ama kentin geneli eşcinselliği bir yaşam tarzı olarak yayma çabasında.Eşcinsellik veya heteroseksüellik değil de,bir toplumun/şehrin cinsel kimliğiyle ön plana çıkması bana yozlaşmış bir durum gibi geliyor.
4-)Hava çok soğuk
5-)Sokaklarda kimse yok.O çok övdükleri gece hayatları bile bana hoş gelmedi.Gece kulüplerinin çoğu gey bar olarak hizmet veriyor ve bir tanesinin giriş şartı olarak üstünüzü çıkartmasını istediğini girmeyi deneyen turistlerden öğrendim.Diğer meşhur gece kulüplerinin içerisinde karanlık odalar var,yani tamamen seks ve uyuşturucu üzerine kurulmuş bir eğlence anlayışı.Buna ek olarak damsız alma olayı yalan.Çok marjinal bir tip değilseniz damsız almıyor kulüpler.
6-)Ölmüş bir pub kültürü.Ben gece kulübü yerine pub tarzı yerlerde vakit geçirmeyi seven biriyim.Barlar sokağı son derece sevimsiz ve soğuk.Hicbir numarası yok.Kadıköy kesinlikle Berline on basar bu anlamda.
7-) Gezdiğim ülkeler arasında insanı en soğuk olan Almanya.Son derece suratsızlar.Hiçbir Almanla tanışıp konuşmadım.Bir pubdaki barmenle falan konuşup bilgi alırım demiştim ama yok,yüzüne bakmıyorlar.
8-)Devlet dairelerinde rüşvet alındığını orada yaşayan yakınımdan duydum.
9-)Refah anlamında iyi olabilirler.Memur gibi yaşamak istiyorsanız gidin yerleşin.Ama burada memur olmayı tercih ederim ben şahsen.Girişimci kafalardaysanız Türkiyenin gelişime daha açık olduğunu aklınızda bulundurmanızda fayda var.
Diyeceğim o ki,başka ülkeleri arzulamak yerine kendi ülkenizi güzel hale getirmeyi tercih edin.Herşeyin çok güzel olmasını sağlayacak olan bizleriz.

undefined
5 0Yanıtlar(0)