Sosyo Sapien

Emine Bulut Cinayeti
kirmiziraki / Gündem
7 ay önce

Emine Bulut Cinayeti

İnsanlık adına tüyler ürpertici,dehşet verici bir olay.O görüntüleri bir çoğumuz günlerdir dehşetle hatırlıyoruz ve uzun yıllar hatırlayacağız.Peki bu tür olaylar nasıl önlenir?İdamla mı?
Hayır.İdamla önlem alamazsınız.Ayrıca idam cezası uygulanmaya başlandığında sadece cinsel suçlular ya da katiller için değil,diğer suçlar için de uygulanmaya başlanır.Suçsuzken yıllarca hapis yatan insanlar var bu ülkede...Suçsuzken idam edilenler olmayacak mı?
Hem zaten "idam istiyoruz" diye bağırdığınızda idam gelmez.Eğer idam gelirse,diğer ülkelerden ağır yaptırımlar da beraberinde gelir.Yani idam söz konusu dahi değil.
Ne yazık ki Emine Bulut gibi yüzlerce kadın şiddete maruz kalıyor ve cinayete kurban gidiyor.Yani toplumun iliklerine işlemiş bir nefret/kötülük var.Bunun neden düzelmediğini söyleyeyim,nasıl düzeleceğini siz söylersiniz:
1-)Kadını,çocuğu,genci aşağılayan nefret dili en yüksek makamlardan en alt tabakaya kadar sirayet etmişse
2-)Katliamın herhangi bir türü (doğa katliamı,karşıt görüşlülerin katledilmesi) makul görülüyorsa
3-)Ahlakı yalnızca dinden edinen,dini kılıfına uydurduğu zaman ahlaksızlığı hoş gören kitleler mevcutsa
4-)Karakola gittiğinde "ona biz bakmıyoruz" , "aranızda halledin" diyen memurlar hala görevdeyse
5-)Aşırı sansür yüzünden konu bulamayan yapımcılar silahlı ve dayaklı dizilere yönleniyorsa
bir toplumda idamla caydırıcı falan olamazsınız.
Bir yanda Kurtlar Vadisiyle başlayıp Çukur gibi dizilerle devam eden,hatta kadının da bol bol dövüldüğü Sen Anlat Karadeniz gibi dizilere heves duyan raconcu kitle,diğer yanda "kadına merhaba demek de tacizdir" diyecek kadar saçmalayan sözde feminist kitle o pis zihniyetlerini topluma bir mikrop gibi yaymaya devam ederken düzelmek bira zor gözüküyor...

undefined
8 0Yanıtlar(0)