Sosyo Sapien

Türk Televizyonlarının leşliği
kirmiziraki / Kültür Sanat
7 ay önce

Türk Televizyonlarının leşliği

Eski layık günlerimizde (2000'lerin başı ve ortaları) televizyon izlenebilir bir şeydi.İnsanlar istediği gibi giyinebiliyor,şaka yapabiliyordu.Zamanla seksi,içki kadehlerini,şakaları ve eleştiren programları yok edip yerine tabanca ve dayaklı dizileri getirdiler.
Eskiden canlı yayınlar vardı.Aslında televizyonu dinamik tutan da buydu.Aman biri iktidarı eleştirir korkusuyla canlı yayınları bitirdiler.Şu an dikkat ederseniz tartışma programları dışında canlı yayınlanan bir şey kalmadı (eğlence programı vs).Zaten tartışma programlarını da izleyen kesim sorgulayan kesin olduğu için sorun yok,sorgulamayan bazıları izlese de ne konuşulduğu anlamıyor.
Ha bu arada,televizyon birilerine haddinden fazla kazandırdı.Bölüm başı 100 bin alan sunucular,bölüm başı 500 bin alan oyuncular vardı.Şimdi ise tv sektörü ağlıyor.E kardeşim,siz yukarıdan gelen her emre sorgulamadan itaat ettiniz.Böyle olacağı belliydi.
Televizyonu izlenir yapan şey canlı oluşuydu.Kaliteli dizilerdi.Emin olun öyle devam etseydi yerini dijitale kaptırmazdı.
Neyse,dijitale de el attılar.Kaz dağlarına attıkları gibi.Şirinceye attıkları gibi.Bir tek arkamız kaldı el atmadıkları...Yoksa attılar mı?

undefined
4 -1Yanıtlar(0)