Sosyo Sapien

dalgalar ve denizler
kayboluyorum / İlişkiler
7 ay önce

dalgalar ve denizler

bi' sattten fazladır denizi izliyormuşum, kalktım ve buraya geldim. çevremde kimse yok, ama fazla sesli. kulaklığımda "ölüler konuşamaz" çalıyor. dalgaların anarşist olduğunu düşünüyorum, en az benim kadar. kafam güzelken seviyorum bu şehri, bu dünyayı, bu evreni, bu yüzden sürekli güzel oluşu. burayı da anı defterim olarak mı kullanıyorum ne? ileride beni tanıyan/tanıdığını düşünen birileri bulur da okur mu acaba? okursanız söyleyeyim beni tanımıyorsunuz. gelip saati sordu, kolumdaki saate baktım hep 2 dakika ileride. hiçbir yere geç kalmamak için, ölümden 2 dakika ilerideyim. karnım aç gibi hisediyorum, sahi ben ne yemiştim? 1 tabak makarna, 8-9 saat olmuş bir şey yemeyeli, yesem mi? sigara yaktım. midemi bulandırdı yarısında attım, aynı insanlar gibi. yusuf atılganı düşünüyorum neden bilemem, aylak adam mıyım, zebercet mi? ben benim. siz kimsiniz?


"hangi okullardan mezun olduğunu, hangi evlerde yattığını bilmiyorum. bir mesleğin var mı? kaç çocuk sana 'baba' diyor? aslında hiçbiriyle ilgilenmiyorum. yine de nereye vardığını görmek, en çok kullandığın kelimeyi duymak, ağzındaki diş sayısını bilmek isterdim. bir ayna ya da bir vitrin camında ne gördüğünü bana anlatmanı isterdim. ama hiçbirini öğrenemeyeceğim. belki de sadece bu beni üzüyor. kim olduğunu bilmemek. ancak önemli değil. çünkü kim olursan ol, bana dönüşeceksin. bittiğin an başlayacağım. sana, yaratarak yok olmanın anlamını ezberleteceğim. kendinle ve hayatınla vedalaş. okuduklarını reddetmeye çalışsan bile belleğin sana ihanet edecektir. gözlerinden girip zihninden çıkan her bilgi, sahip olduklarından birini yok edecek. benimle savaşma. çünkü kazanırsan, kaybedersin."

undefined
14 0Yanıtlar(1)
kimsesizsincap / 7 ay önce

Hakan Günday okuyor oluşunuz sizi yakından tanıyor hissine kapılmama neden oldu. Şöyle diyelim o zaman Omnes Vulnerant Ultima Necat!

5 0